REKLAMA
Znaleziono 1727 wyników
Polski producent ślusarki aluminiowej rozbuduje fabrykę w Grajewieartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent ślusarki aluminiowej rozbuduje fabrykę w Grajewie
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w rozbudowę swojej fabryki zlokalizowanej w północno-wschodniej części Polski. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała decyzję o wsparciu nowej inwestycji firmy TOREL G&H Sp. z o.o. w Grajewie, w województwie podlaskim.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w powiecie kłobuckim.
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europieartykuł
Pokaż artykuł
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europie
Dębicka fabryka opon świętuje w kwietniu bieżącego roku 85 lat istnienia i bogatej historii – od powołanej do życia w 1939 roku Fabryki Gum Jezdnych Stomil po dzisiejszy nowoczesny zakład rozwijany od 29 lat przy wsparciu strategicznego inwestora, amerykańskiej firmy Goodyear. Dębicki zakład, który jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu, produkuje innowacyjne opony pod różnymi markami z portfolio Goodyear na rynek polski i europejski, w tym opony na tzw. pierwsze wyposażenie dla największych producentów aut. Polska fabryka jest największą fabryką Goodyeara w Europie.
W Opolu powstaje nowy stadion miejski. Już robi wrażenie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu powstaje nowy stadion miejski. Już robi wrażenie [FILM+ZDJĘCIA]
Stadion Opolski powstaje na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
Polska firma GAAG, producent betonu architektonicznego zainwestuje w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma GAAG, producent betonu architektonicznego zainwestuje w Środzie Śląskiej
GAAG ze Środy Śląskiej, jedna z wiodących firm w produkcji betonu architektonicznego oraz jego dystrybucji otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwo zainwestuje w budowę nowego zakładu i rozwinie swoją działalność w regionie. Nakłady inwestycyjne wynoszą 2 mln zł, a zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 roku. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce w środę, 20 września w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemeraartykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemera
Nemera, światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków wybudowała zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.
LG Energy Solution zwiększa moce produkcyjne baterii w polskiej fabryce pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
LG Energy Solution zwiększa moce produkcyjne baterii w polskiej fabryce pod Wrocławiem
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na linię pojazdów elektrycznych Forda, LG Energy Solution zwiększa moce produkcyjne baterii w polskim zakładzie LG Energy Solution Wrocław.
Rusza realizacja wspólnej inwestycji WSSE Invest-Park i Mercedes-Benz Manufacruring Poland w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja wspólnej inwestycji WSSE Invest-Park i Mercedes-Benz Manufacruring Poland w Jaworze
Pięć miesięcy po podpisaniu umowy pomiędzy Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST-PARK" rusza budowa bocznicy kolejowej i centrum logistycznego dla fabryki Mercedesa w Jaworze. Projekt finansowany jest ze środków WSSE oraz MBMPL, a jego koszt szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych.
Chiński koncern Sanhua Automotive wybuduje nową fabrykę automotive w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Chiński koncern Sanhua Automotive wybuduje nową fabrykę automotive w województwie śląskim
Katowicka SSE wydała kolejną decyzję o wsparciu dla chińskiego inwestora. Firma Sanhua Automotive Poland Sp. z o.o. będzie produkować komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV – New Energy Vehicles) w tym w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.
Pomorska SSE utrzymuje pozycję lidera wśród polskich stref ekonomicznych w ilości wydanych decyzjiartykuł
Pokaż artykuł
Pomorska SSE utrzymuje pozycję lidera wśród polskich stref ekonomicznych w ilości wydanych decyzji
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna utrzymuje pozycję lidera wśród stref ekonomicznych. W pierwszym półroczu wydała 30 decyzji o wsparciu, a zadeklarowane nakłady inwestycyjne przedsiębiorców przekroczyły 480 mln zł. W ramach nowych projektów powstanie 178 nowych miejsc pracy.
Amerykańska firma Wood-Mizer Industries rozbuduje fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Wood-Mizer Industries rozbuduje fabrykę w Wielkopolsce
Budimex podpisał umowę na rozbudowę zakładu produkcyjnego firmy Wood-Mizer Industries. Umowa obejmuje m.in. budowę nowej jednokondygnacyjnej hali produkcyjno-magazynowej oraz dwukondygnacyjnej części przeznaczonej na pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne. Inwestycja o wartości 63,2 mln zł zlokalizowana jest w Kole, a czas realizacji projektu określono na 13 miesięcy.
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider technologii medycznej inwestuje pod Krakowem
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w aglomeracji krakowskiej. Firma Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. zainwestuje 265 mln zł w rozwój swojego zakładu w Skawinie.
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Spółka z grupy Dino Polska z rządowym wsparciem na dużą inwestycję w Wielkopolsce
Polska spółka Agro-Rydzyna, należąca do grupy Dino Polska i dostawca tej największej polskiej sieci sklepów spożywczych, podpisała umowę o rządowym wsparciu realizowanej przez siebie nowej inwestycji w województwie wielkopolskim. Chodzi o budowę zakładu rozbioru mięs.
Francuski koncern Saint-Gobain inwestuje w Gliwicach i zwiększa moce produkcyjne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Saint-Gobain inwestuje w Gliwicach i zwiększa moce produkcyjne [FILM]
Francuski koncern Saint-Gobain inwestuje w Gliwicach i zwiększa moce produkcyjne. Ponad 70 milionów złotych to koszt hybrydyzacji pieca w fabryce wełny szklanej w gliwickim zakładzie Isover, marki należącej do Grupy Saint-Gobain. Inwestycja zwiększa moce produkcyjne zakładu jednocześnie redukując emisję CO2. To pierwszy projekt tego typu w ramach Grupy na świecie i najważniejszy od półtorej dekady w Gliwicach, w województwie śląskim. Nowa inwestycja pozwoliła na zwiększenie mocy produkcyjnej o ok. 10 proc.
Innowacyjny zakład Terra Electrorecycling pod Warszawą już działa! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjny zakład Terra Electrorecycling pod Warszawą już działa! [FILMY]
Kolejna duża inwestycja w województwie mazowieckim. 15 kwietnia 2024 r. spółka Terra Electrorecycling, wchodząca w skład Grupy Elemental, otworzyła w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą jeden z najnowocześniejszych w Polsce zakładów przetwarzania elektroodpadów. Zdaniem przedstawicieli spółki umocni on jej pozycję w regionie oraz poszerzy zakres i skalę działalności. To również dobra wiadomość dla lokalnej społeczności, która może liczyć na nowe miejsca pracy oraz rozwój swojej miejscowości.
Koreański SK Nexilis z gigantyczną dotacją od Polski na budowę wielkiej fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Koreański SK Nexilis z gigantyczną dotacją od Polski na budowę wielkiej fabryki
Największa inwestycja zagraniczna w południowo-wschodniej części i jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w naszym kraju, pomimo pewnych perturbacji i opóźnienia, dojdzie jednak ostatecznie do skutku. To doskonała wiadomość dla mieszkańców tej części Polski.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Kirchhoff inwestuje w fabrykę automotive w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Kirchhoff inwestuje w fabrykę automotive w woj. podkarpackim
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży automotive w Polsce. Tym razem w województwie podkarpackim. W siedzibie Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu miało miejsce oficjalne wręczenie Decyzji o Wsparciu dla Kirchhoff Polska sp. z o.o. w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dokument ten umożliwi firmie realizację kolejnej dużej inwestycji, mającej na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu w Mielcu.
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa zwiększa inwestycje i rozwój produkcji
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.) informuje o rozszerzeniu zakresu inwestycji oraz przyspieszeniu realizacji projektów w ramach planowanej modernizacji sektora obronnego. W 2024 roku Spółka zawarła 50 kluczowych kontraktów o łącznej wartości około 120 miliardów złotych. Jakich inwestycji możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Jakie są priorytety PGZ?
REKLAMA